logo

Kelime SayacıKelime Sayacı Nedir?

Kelime sayacı uygulaması, giriş parametresi olarak verilen bir metin parçacığında kaç kelimenin bulunduğunu hesaplayan online bir araçtır. Kelime sayacı uygulaması ile, proje başvurusu ve ürün tanıtımı formları gibi açıklama kısımlarında kısıtlama getiren uygulamalarda, hazırladığınız bir metnin kaç kelimeden oluştuğunu basitçe bulabilirsiniz.

Kelime Sayacı Nasıl Çalışır?

Bir metnin içerisinde kaç kelime olduğunu bulmanın her programlama dilinde birden fazla yolu olsada en kolay ve en anlaşılır olanı PHP programlama dilindeki str_word_count() fonksiyonudur. Detaylı bilgi için buraya tıklayarak Blog Aktüel üzerindeki yazımıza göz atabilirsiniz.

What is word counter?

The word counter application is an online tool that calculates how many words are contained in a text snippet given as an input parameter. With the word counter application, you can simply find how many words a text you have prepared consists of, in applications that impose restrictions on the explanation parts such as project application and product promotion forms.

How the Word Counter Works?

Although there are multiple ways in every programming language to find how many words are in a text, the easiest and most understandable one is the str_word_count() function in PHP programming language. For detailed information, you can take a look at our article on Blog Aktüel by clicking here.